AKTUALNOŚCI

umieszczono: 8.12.2017

JAK SIĘ KATARZYNA GŁOSI, TAK SIĘ NOWY ROK NOSI

25 listopada, na świętą Katarzynę, bawiono się hucznie w Klubie "Piękna jesień".

Zaczęło się od wróżb. Nie tylko dla panów, dla których to właściwy czas przepowiadania, ale także dla pań wróżących zwyczajowo dopiero w wigilię świętego Andrzeja. W koszu Katarzyny znalazły się ciasteczka; każde ze specjalnym nadzieniem - numerem wróżby na cały rok. Potem dodano karty opatrzone "słodkimi" numerami. Na nich każdy mógł przeczytać przysłowie dla siebie. Katarzyna wróżyła i upominała: "Co za dużo, to niezdrowo", "Dobre słowo mało kosztuje, a pomaga wiele", "Do trzech razy sztuka", "Gdzie chęć, tam i droga", "Gdzie zgoda, tam i siła", "Grosz do grosza, a będzie kokosza", "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz", "Kto chce zbierać plony, musi siać", "Kto szybko daje, dwa razy daje", "Lepsza rozwaga niż odwaga", "Mądry na wszystkie strony się ogląda", "Miarkuj się, byś nie przebrał miarki", "Miło jest duszy, gdy się druga nad nią wzruszy", "Mów ostatni, a milcz pierwszy", "Na bezrybiu i rak ryba", "Od przybytku głowa nie boli", "Prosta droga najkrótsza", "Raz pod wozem, raz na wozie", "Stara miłość nie rdzewieje", "Wszystko dobre, co się dobrze kończy".

A gdy zabrzmiały pierwsze takty poloneza, ruszono parami do tańca i rozpoczął się bal. Wirowano w walcu wiedeńskim; poddawano rytmowi rumby.

Były też nagrody i wyróżnienia za aktywne uczestnictwo w klubowych działaniach, podziękowania za kolejny rok wspólnej obecności.

Galeria

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI